Mediācija

Man ir prieks, ka Jūs esat atvēruši šo manas mājas lapas sadaļu, jo tas nozīmē, ka Jums ir interese par mediāciju un/vai Jūs vēlaties atrisināt un izbeigt kādu strīdu.

           Ja Jūs interesē, kas ir mediācija, tad atbilde ir:

            Mediācija ir process, kas sniedz risinājumu konfliktā iesaistītām pusēm pēc principa “win/win” – abas puses ir vinnētājas.  Tas nozīmē, ka šī procesa mērķis ir nevis kompromiss (piem. Tiesas procesā noslēgtais izlīgums), bet gan konsensus.  Mediātors ir profesionāls, kas pilda “tilta” funkciju starp konliktējošām pusēm.  Mediācija ir attīstītas sabiedrības konfliktu risināšanas veids, kas ar vien vairāk tiek izmantots arī Latvijā. Latvijā mediācijas porcesu reglamentē Mediācijas likums, taču paši mediācijas principi ir starptautiski nostiprināti un piemērojami arī Latvijā un tie ir:

  • brīvprātības princips (persona iesaistās procesā brīvprātīgi);
  • konfidencionalitātes princips (viss ko puses runā paliek “mediācijas telpā”);
  • neitralitāte (mediātors ir neitrāla persona, kura nepārstāv nevienu no pusēm).

Mediāciju piemēro dažādu strīdu risināšanā. Visbiežāk Latvijā tas tiek piemērots ģimenes strīdu, mantojumu sadales strīdu, kriminālprocesos, darba strīdos, komercstrīdos.  Citās valstīs mediācija tiek veikta arī nodokļu strīdos.

Ja Jūs vēlaties veikt mediāciju, tad atbilde ir :

Mediācija  Jums ir piemērota, ja esat nonācis konflikta situācijā. Mediācija ir ātrs un efektīvs process, kas sniedz  ilglaicīgu rezultātu . Izmaksas ir atkarīgas no Jūsu spējas uzticēties šim procesam un ļauties tā pozitīvai enerģijai. Parasti izmaksas tiek dalītas starp pusēm 50/50. Pirms mediācijas uzsākšanas tiek noslēgts līgums ar mediātoru.  Medācija noriss piecās fāzēs. Mediācijas rezultāts ir vienošanās slēgšana par risinājumiem, ko puses būs atradušas mediācijas procesa gaitā.  Mediātors nerisina Jūsu strīdu, bet vada procesu, kur risinājums ir atkarīgs no Jums!

Būšu gandarīta un pateicīga, ja Jūs uzticēsiet man vadīt Jūsu mediāciju!

Mediācija